Impreza odbędzie się przy Ośrodku Rekreacji Konnej w Myślęcinku. Wojskowe Koło Łowieckie "SOKÓŁ"


Strona Główna Kalendarz Koła Kalendarz Polowań Fotografia Kontakt OgłoszeniaBARDZO PILNE

Potrzebna pilna pomoc dla Czarusia

www.siepomaga.pl/czarek


UWAGA!
Pomóż Zuzi i przekaż swój 1 %!!!

Komunikat

W związku z dalszym intensywnym rozprzestrzenianiem się Afrykańskiego Pomoru Świń Zarząd Koła informuje o zaleceniach i zmianach niektórych przepisów dotyczących pozyskania dzików, zasad bioasekuracji i zakazu dokarmiania dzików:

1. Wszystkie Koła Łowieckie zostały zobowiązane do redukcji dzików do poziomu 1 szt na 1000 ha. W związku z powyższym ponieważ plan pozyskania dzików w naszym Kole został zwiększony z 65szt. do 105 szt. polowanie na dziki bez okresów ochronnych i podziału na płeć i wiek dzika proszę realizować do końca marca do ilości maksimum 115 szt.
2. Każda pozyskana sztuka dzika musi być wypatroszona na miejscu strzału bez niepotrzebnego przemieszczania tuszy. Wszelkie odpady po wypatroszeniu tuszy należy bezwzględnie zakopać na głębokość min. 0,5m i spryskać środkiem dezynfekującym (Zarząd Koła czyni starania w zakresie pozyskania takich środków).
3. Zarząd Koła przypomina o bezwzględnym zakazie dokarmiania dzików. Dokarmianie jest organizowane wyłącznie przez Zarząd Koła na pasach zaporowych. Możliwe jest wykładanie karmy wyłącznie na nęciskach w miejscach wcześniej ustalonych i uzgodnionych z Nadleśnictwami.
4. W trakcie wykonywania polowania i pobytu w łowisku należy zwracać uwagę na przypadki padniętych dzików. Każda sztuka musi być niezależnie od przypuszczalnych przyczyn upadku zgłoszona bezpośrednio do powiatowego lekarza weterynarii, który odpowiada za jej zabranie, przebadanie i utylizację.
5. Prawdopodobne jest zorganizowanie przez Powiatowych Lekarzy weterynarii poszukiwań padłych dzików. W przypadku organizacji takich poszukiwań Zarząd Koła poinformuje o terminie i zasadach uczestnictwa w takich poszukiwaniach.
6. Zarząd Koła apeluje o dostarczanie do Powiatowych Lekarzy Weterynarii w Bydgoszczy, Nakle lub Aleksandrowie Kujawskimpróbek krwi dzików zabieranych na użytek własny.
7. W załączeniu : - procedura przeszukiwania obszarów i zbierania zwłok dzików lub ich szczątków.
- broszura informacyjna na temat ASF.

ŁOWCZY KOŁA
Andrzej Maltański


Broszura ASF
Procedura szukania dzików
Decyzja wykonawcza komiji (UE) 2018/950 z dnia 3 lipca 2018 r.


Nowe zasady selekcji populacyjnej i osobniczej zwierząt łownych w Polsce.